Galerie

0

Nehoda Pendolina a kamionu ve Studénce

AKTUALIZACE 23.7. – Ve středu 22.7. ráno v 7:43 se na železničním přejezdu u stanice Studénka srazil vlak SC 512 Pendolino (jedoucí z Bohumína do Františkových Lázní) s nákladním autem stojícím na přejezdu. Vlak pak kamion vláčel ještě dalších půl kilometru a poškodil i jedno z nástupišť stanice Studénka. Nákladní auto vjelo na přejezd v době, kdy se závory právě sklápěly. Řidič kamionu utekl. Strojvedoucí ale údajně přišel o obě nohy. Ve vlaku cestovalo 170 lidí, z toho jsou 3 mrtví a 17 zraněných (jeden na místě, druhý záhy a třetí v noci na čtvrtek v ostravské nemocnici). Mezi zraněnými jsou i nadále 3 další ve velmi vážném stavu.

DI_Studenka2

Foto: © Drážní inspekce

Několik zaklíněných cestujících museli vyprostit hasiči. Na místo přijelo osm posádek zdravotnické záchranné služby a vrtulník.

Provoz na trati byl zastaven, cestující nyní musí jet náhradními autobusy. Mimořádná událost byla zprvu podle webu Českých drah hlášena do 14:30. Obnovit provoz alespoň po jedné traťové koleji se podařilo v 21:25. Ve čtvrtek je v plánu pak obnovení druhé traťové koleje. Zbytek stanice se obnoví až po opravě nástupišť a interiéru stanice, která srážka také poškodila.

11745421_10153688152732985_4328377990638667119_n

Motor z auta byl nalezen až 200 metrů od nehody a vlaku se podařilo zastavit až asi dva kilometry za místem srážky na přejezdu. Foto: © Drážní inspekce

Mluvčí Humpl pro ČTK uvedl, že motor z auta byl nalezen až 200 metrů od nehody a vlaku se podařilo zastavit až asi dva kilometry za místem srážky na přejezdu. I z toho je zřejmé, že vlak jel v tomto úseku velmi vysokou rychlostí.

Foto: © Drážní inspekce

Foto: © Drážní inspekce

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal dodal, že se nehoda stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací se závorami.

Pracovníci Správy železniční a dopravní cesty už viděli kamerový záznam z přejezdu. „Z něj vyplývá, že kamion vjel na přejezd v době, kdy už blikala červená výstražná světa a závory šly dolů. Vůz zůstal uvězněn, takže řidič opustil kabinu a utekl. Jak daleko bylo v tu chvíli Pendolino, zatím nevíme,“ uvedl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský. Dodal, že kdyby kamion závory poškodil, paradoxně by tím automaticky vystavil stop vlakům.

DI_Studenka1

Po stejné trati, jen opačným směrem do Ostravy, nyní jedou členové vlády na výjezdní zasedání. „Vysedáme v Hranicích na Moravě do autobusů. Premiér a ministři dopravy, vnitra a zdravotnictví pojedou na místo nehody. Ostatní pokračují do Ostravy, program je tím však značně narušen,“ uvedl mluvčí vlády Martin Ayrer.

Zdroj: text iDnes, foto Drážní inspekce

1

Nové YouTube vzhledy kanálu

Zítra pravděpodobně každý uživatel YouTube násilně dostane nový vzhled kanálu, ať se mu to líbí nebo ne. Staré vzhledy udržely na YouTube sotva rok a půl, ale měly mnohem lepší možnosti se vylepšovat. Jenže Google to zatrhl a přišel s novými vzhledy, kterým takzvaně unifikoval vzhled kanálu i běžného vzhledu YouTube. Zde je screen mého YouTube kanálu, který za pár hodin bude minulostí. (srovnej s tímto vzhledem)

Hlavní stránka kanálu

YT-2013-1YT-2013-2 YT-2013-3 YT-2013-4

Stránka s jednotlivými videi

YT-2013-5

Poslední aktivity uživatele

YT-2013-6

Vyjadřovat se můžete samozřejmě v komentářích.